Zabawa pod gwiazdami w amfiteatrze w Bielsku Podlaskim

Bielsk Podlaski to jedno z ważniejszych miast Podlasia. Historią sięga aż do piętnastego wieku naszej ery. Jego mieszkańcy przeżyli więc najróżniejsze perturbacje związane ze zmianami terytorialnymi Polski. Jego położenie nieopodal aktualnej granicy państwa dodaje mu charakter multikulturowy.

W mieście znajduje się wiele zabytków ze wszystkich następujących po sobie epok historycznych. Jednym z ważniejszych miejsc jest Ratusz. Poza nim miasto obfituje w miejsca kultu religijnego. Z uwagi na różnorodność wyznaniową tego regionu są to zarówno kościoły katolickie, jak i prawosławne cerkwie.

Miasto podobnie jak inne duże miasta organizuje swoim mieszkańcom wspólne zabawy. Tym ważniejsze, że mieszkańcy Bielska są różnorodni i tego rodzaju wydarzenia pomagają w integracji lokalnej społeczności.  Burmistrz Miasta Bielsk Podlaski organizuje różnego rodzaju imprezy okolicznościowe. W kooperacji z Bielskim Domem Kultury organizuje na przykład miejski Sylwester dla mieszkańców.

Impreza odbywa się na świeżym powietrzu, wzorem innym imprez noworocznych organizowanych przez miejskie władze. Miejscem zabawy jest Bielski amfiteatr. Mieszkańcy mogą liczyć na świetną i gorącą zabawę, mimo temperatury panującej na dworze o tej porze roku.

Nowy rok mieszkańcy Bielska Podlaskiego witają przy rytmach muzyki, choć nie tak pięknej jak w Operze i Filharmonii Podlaskiej, pod niebem rozświetlonym przez fajerwerki przygotowane przez profesjonalistów. W amfiteatrze zebrani mieszkańcy o północy otwierają butelki z szampanem i składają sobie wzajemnie życzenia. Niezależnie od kultury czy kościoła do jakiego należą. Mieszkańcy wspólnie bawią się i integrują.

Tego rodzaju powitanie Nowego Roku nie jest zazwyczaj planem na całą noc sylwestrową. Zazwyczaj mieszkańcy organizujący zabawy sylwestrowe w domu, o północy wychodzą by razem z innymi cieszyć się nadchodzącym rokiem. Po północy (przywitaniu Nowego Roku i gremialnym składaniu życzeń) mieszkańcy wracają na swoje imprezy sylwestrowe. Miejska zabawa jest więc jedynie punktem wieczoru.

Ze względu na zimową aurę to świetne rozwiązanie. Zazwyczaj bowiem i tak powitanie Nowego Roku i strzelanie petardami odbywa się na zewnątrz budynków.